Loading...

KOZMETİK


Türkiye'de kozmetik ürün satmak istiyorsanız, tamamlamanız gereken belirli yönetmelik gereksinimleri vardır. Ürün Bilgi Dosyası (PIF) ve kozmetik ürün güvenlilik değerlendirmesi bilgi gereksinimleri kapsamlıdır ve bu belgeler günlük kişisel bakım ürünleri kullanan tüketicilerin güvenliğini korumak için tasarlanmıştır.
  Kozmetik ürün, insan vücudunun dış kısımlarına; epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlarına veya dişler ile ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek, bunları korumak, iyi bir durumda tutmak veya vücut kokularını düzeltmek olan bütün madde veya karışımları temsil eder.
  Piyasaya arz edilen bir kozmetik ürün, normal ve üretici tarafından öngörülebilen şartlar altında uygulandığında veya ürünün sunumu, etiketlenmesi, kullanımına dair açıklamalara veya üretici tarafından sağlanan bilgiler dikkate alınarak önerilen kullanım şartlarına göre uygulandığında, insan sağlığı açısından güvenli olmalıdır.


Kardelen Mh. 2078 Cad. Çağın Sitesi Konutları Dubleks No:2/114 Batıkent/YENİMAHALLE/ANKARA
+90 312 256 28 77